Kihívás napja

Kihívás Napja 2026: második helyen végzett az idősek klubhálózata!

Június 16-án, a Budapest IX. Angyal utca 31. szám alatt található Corvin Hotelben rendezte meg a Magyar Szabadidősport Szövetség a 2026. évi Kihívás Napja Díjátadó Ünnepségét, amelyen a XIII. Kerületi Önkormányzat Szociális Szolgáltató Központjának képviselői a második helyezettnek járó „Magyarország Legsportosabb Nyugdíjas Szervezete” díjat, és a vele járó ötvenezer forintos sportszer-utalványt vehették át.

 Mint arról korábbi tudósításunkban (https://szszk.bp13.hu/hirek/kihivas-napja-lenduletben-az-idosek-klubjai/)  hírt adtunk, a Szociális Szolgáltató Központ által működtetett idősek klubhálózatának két intézménye 2025-ben nevezett be első alkalommal a Kihívás Napja országos sportrendezvényre, ebben az esztendőben azonban mind a tíz klub jelentkezett a Magyar Szabadidősport Szövetség felhívására. A május 25-én megrendezett eseményen 650 klubtag vett részt a kora reggeli óráktól a késő délutánba nyúló sportrendezvényeken, amelyek keretében több mint egy tucat sportág gyakorlására volt lehetőség.

A Díjátadó Ünnepségen a rendező szervezet főtitkára, Csáki Judit értékelte a 2026. évi Kihívás Napja tapasztalatait, elmondva, hogy a mind népszerűbbé váló sporteseményen az óvodáskorú résztvevőktől egy százegy éves sportbarátig terjedt a résztvevők köre. Az indulók között települések, tanintézetek, munkahelyek, nyugdíjas szervezetek és különböző közösségek egyaránt képviseltették magukat, felismerve és képviselve, hogy a Kihívás Napja nem csak az egészséges életmód népszerűsítését szolgálja, hanem jó alkalom a kapcsolatteremtésre, a közösségek megerősítésére is. A szövetség által 35 éve koordinált eseményen az idén 926 nevezővel, 404 településen és mind a 23 budapesti kerületben összesen 2 578 sportos programcsomaggal és az 1 hónapos munkahelyi kihívásban megvalósuló 39 415 edzéssel teljesedett ki az ország legnagyobb szabású szabadidősportos megmozdulása.

A XIII. Kerületi Önkormányzat Szociális Szolgáltató Központjának a kategóriájában elért második helyezésért járó díjat Sinka Attiláné a Klub Kávézó, és Rózsavölgyi Katalin az Évgyűrűk Idősek Klubja vezetői vették át a szervezők képviselőitől. Az ünnepi eseményt követően arról kérdeztük Rózsavölgyi Katalint, hogy hogyan fogadták az idősek klubhálózatának tagjai a szép helyezésről szóló hírt, és hogy lesz-e folytatása a Kihívás Napi programnak?

-Őszintén szólva nem számítottunk arra, hogy mindjárt a második alkalommal dobogós helyezést fogunk elérni ezen az országos kihíváson, de mindent megtettünk annak érdekében, hogy a szereplésünk sikeres legyen. Az eredményes részvételért mindenek előtt az önkormányzatnak és a Szociális Szolgáltató Központnak kell köszönetet mondanunk, akik évek óta széleskörű támogatást biztosítanak klubtagjaink sportolásához, tevékeny és egészséges életvitelük fenntartásához. A tíz klubból álló idősek klubhálózatának tagintézményeiben számos sportág rendszeres gyakorlására van lehetőség, a petanque-tól az asztaliteniszen át a legkülönbözőbb labdajátékokig. Az önkormányzat és az SZSZK mellett köszönet illeti a klubok vezetőit, és azokat a közreműködőket, akik segítettek megszervezni és lebonyolítani az egész napos programot. Ami a folytatást illeti, elhatároztuk, hogy jövőre is benevezünk a Kihívás Napjára, hiszen még nem használtuk ki a rendelkezésünkre álló összes lehetőséget: bár tagjaink közül sokan látogatják rendszeresen a Dagály Strandfürdőt, ebben az évben még nem vettük fel az úszó edzést a programunkba. Végezetül szeretnék köszönetet mondani minden klubtagnak, akik részt vettek a 2026. évi Kihívás Napja XIII. kerületi rendezvényein, egyúttal gratulálva közös eredményünkhöz!

A Magyar Szabadidősport Szövetség Díjátadó Ünnepsége csoportkép elkészítésével zárult. Képeink a rendezvény pillanatait idézik: tekintse meg galériánkat!

Írjon nekünk!

Amennyiben kérdése, észrevétele van, van tájékoztatást szeretne kérni írjon nekünk.

Kérdésem van